O Nas

 

Początek – lub ,,Jak spontaniczny pomysł stał się czymś więcej niż przypuszczaliśmy’’


 

Kim są ,,My"?

Guido, Tech-Admin na forum i encyklopedii jest tym, który zajmuje się wszelkim programowaniem i sprawami technicznymi. Andy zajmuje się grafiką, sprawozdaniami i wszelkimi wizualnymi aspektami strony, również edytowaniem. Oboje jesteśmy wielkimi fanami metalu od wieków, poznaliśmy Indikę na trasie Nightwisha Deja Vu w 2009 roku. Byliśmy bardzo dotknięci muzyką, którą zaprezentowały dziewczyny i mieliśmy szansę cieszyć się nią jeszcze raz na Bochum Total 2009, czuliśmy, że musi powstać internetowa strona na temat ich muzyki. Po krótkim wyszukiwaniu, odkryliśmy, że istniała (wtedy) tylko jedna fińsko/ angielska (oficjalna) internetowa strona Indica.fi, co sprawiło, że zdecydowaliśmy się zrobić coś niemiecku, żeby zespół stał się znany w naszym rodzinnym kraju. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że zespół mógłby pewnego dnia zrobić tak wielkie uderzenie na całą Europę.

 

Tworzenie projektu.

Wszystko zaczęło się rejestracją domeny indicafans.de, małej strony na Myspace i ogromnej dawki entuzjazmu. Zaraz po tym jak podłączyliśmy domenę, uświadomiliśmy sobie, że projekt powinien być czymś więcej niż tylko pusta informacją, Chcieliśmy żeby inni fani też byli jego aktywną częścią, więc wróciliśmy do początku i zaczęliśmy się zastanawiać. Pomysł stworzenia Wikipedii został wtedy bardzo szybko porzucony (jak teraz na to patrzę to chce mi się śmiać, bo i tak zrobiliśmy własną encyklopedię) więc zdecydowaliśmy się zrobić wielojęzykowe forum. Po wszystkich technicznych aspektach, którymi zajął się Guido, musieliśmy przyznać, że projekt sam rośnie szybciej niż się spodziewaliśmy i , że domena de. nie przemawia do międzynarodowych użytkowników i to właśnie dlatego zmieniliśmy ją na Indica-Fans.net,  która pozostała do dzisiaj.


Idziemy online

W dniu 24 lipca 2009 Forum wreszcie weszło online. Chcieliśmy zrobić je bardziej popularnym w sieci i byliśmy nawet bardziej zmotywowani niż na początku, ponieważ zespół zaczął wspierać nasz projekt. Wiele czasu minęło nim strona stała się popularna wśród fanów, zwłaszcza, że działo się to na miesiąc przed  wyjściem ,,Pahinta Tännän – kokoelma’’ i Indica nie była znana międzynarodowej widowni, tak jak teraz. Z drugiej strony wiedzieliśmy, że Panie pracują nad ich angielskim debiutem, więc była to sprawa cierpliwości.


Indica na całym świecie

Więcej informacji na temat debiutanckiego angielskiego albumu, zostało ku uciesze fanów, ujawnionych wkrótce. Dzienna liczba uczestników na forum zaczęła rosnąć, a my robiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby nadążyć za nowymi wiadomościami, uświadomiliśmy sobie jednak, że forum nadal było źródłem informacji tylko dla Niemców. W końcu zapowiedziano ,,A WAY AWAY’’, nawet strona internetowa zespołu przeszła wielkie zmiany, co sprawiło, że uwierzyliśmy, że to jest właściwy czas na przedstawienie naszego projektu zespołowi. Po dokładnej przeróbce wyglądu forum, skontaktowaliśmy się z ich wytwórnią Nuclear Blast i posłaliśmy prośbę o zostanie oficjalnym niemieckim forum zespołu. Taki był początek kilku dni niecierpliwego czekania, nigdy nie sądziliśmy, że dostaniemy zgodę.


Stajemy się oficjalnym forum

 Kilka dni później otrzymaliśmy miłego maila od Nuclear Blast, który informował nas, że śledzili nasz projekt z uwagą i spodobało im się to co robimy. Wtedy też ogłoszono, że Indica-Fans.net staje się oficjalnym niemieckim forum. Byliśmy oszołomieni tą wiadomością i kiedy patrzyliśmy wstecz, nigdy nie spodziewaliśmy się, że coś takiego może się zdarzyć. Oczywiście nasz entuzjazm wzrósł, wprowadziliśmy wiele zmian i ulepszeń na forum, żeby stało się jeszcze bardziej użyteczne, poza tym poczyniliśmy plany, które sprawiły, że projekt urósł jeszcze bardziej.


Pierwszy koncert


Mieliśmy pomysł inspirowany Nightmail Nightwisha, chcieliśmy żeby fani mogli zadawać własne pytania zespołowi, najlepsze byłoby to, że użytkownicy forum (angielskiego, fińskiego, francuskiego i naszego) mogliby je wysyłać wprost do Pań. Więc poinformowaliśmy Nuclear Blast, o naszym pomyśle. Równocześnie nasi koledzy z innych forum polubili ten pomysł, więc skończyło się na tym, że zaczęliśmy przygotowywać pierwszy fanowski wywiad z INDICĄ.


Jak to się dalej potoczyło

Andy i Guido założyli Indica-Fans.net, oficjalne forum Indiki w lecie 2009. Kto by pomyślał, że osiągniemy taki sukces w ciągu dwóch lat? W styczniu 2011 do grupy wkroczyła Nathalie i sekcja z Holandii.
Zaczęło się od prostego pomysłu na forum o fińskim zespole INDICA, a skończyło na bardzo popularnej stronie. Fani z całego świata wiedzą, że należy zaglądać na Indica-Fans.net  w poszukiwaniu najnowszych wieści, zdjęć, raportów i wywiadów. Chłopcy żyją blisko niemieckiej granicy więc logicznym krokiem było powiększenie strony o sekcję z Holandii. Andy skontaktował się z Nathalie, która robiła zdjęcia na koncercie w Veenendaal (Holandia). Plan stał się rzeczywistością w styczniu 2011.

Powiększenie i duże zmiany

W grudniu 2012 oficjalne Angielskie, Fińskie i Francuskie forum Indiki zostały zaatakowane spamem, co zmusiło ekipę do ich zamknięcia. Następnie Nuclear Blast zdecydowało zamknąć forum na zawsze i ogłosić Indica-Fans.net oficjalnym forum zespołu Indica. Od tamtej pory większość tematów ze starego forum zostało przywrócone na nowym forum Indica-Fans.net. Na wiosnę 2012 Andy ,,wycofał się" w pewien sposób z życia forum i oddał projekt Watchlordowi. Od tamtej pory Indica-Fans.net dodało Polskie, Portugalskie, Hiszpańskie, Rosyjskie, Ukraińskie, Japońskie, i Francuskie fora do już istniejących Niemieckiego, Angielskiego i Fińskiego forum. Przez to przybyło nam członków drużyny. Zobaczcie poniżej:

 
 

Oryginalna drużyna encyklopedii Indiki:

Kurum5

Indicana Jones

Steve


 

Twórcy i byli admini:


Andy/ Twórca i były admin (NIEM/ANG) [były]
Urodzony w 1976 roku w Kleve, Niemcy. Pracuje jako projektant cyfrowy w Pixelschnee, gdzie przebywa razem z Guido. Poza swoją pracą jest kreatywnym fotografem, pisze krótkie historie i wiersze. Również muzyka jest jednym z jego hobby, gra na gitarze i słucha Indica, Nightwish, Cradle of Flith, Dimmu Borgir, Placebo, Korpiklaani i Kamelot, innym zespołem, który lubi jest HIM, ale Guido dokucza mu z tego powodu.
Specjalny koncert: Nightwish (Trasa Deja Vu),, ponieważ zawsze jest zbyt zajęty swoją pracą i często nie udaje mu się chodzic na koncerty.
Zgodnie z tym co powiedział Andy, najlepszym koncertem w jego życiu była INDICA w Stuttgarcie. Nie dokładnie dlatego, że to INDICA, ale z powodu całej aranżacji. Wypił piwo z Ewo (menadżerem Nightwisha) i mógł zajrzeć za scenę.

Guido/ Twórca, Były admin i Były informatyk (NIEM/ANG) [były]
Guido urodził się w 1984. Razem z Andy’m stwarza i programuje przeróżne strony w Pixelschnee. Poza Indiką, Nightwish jest jego ulubionym zespołem. Słucha też wielu innych rodzajów muzyki, dopóki mają one dobry rytm i melodię.
Guido gra w zespole na basie i pracuje nad następną sprawą związaną z komputerami. Jest zafascynowany wszystkim związanym z elektroniką.
Sądzi, że specjalnym koncertem był występ Indiki w Stuttgarcie, gdzie miał szansę poznać Jonsu. Ewentualnie ,,sekretny’’ koncert Nightwish w Hamburgu, który był bardzo specyficzny ponieważ grupa po raz pierwszy grała z nową wokalistką. Unikatowy ponieważ zespół zagrał pod fałszywą nazwą ,,Sushi Patrol’’ dla publiki składającej się z 300 osób.


 

Admini

Watchlord: Admin i obecny właściciel (ENG/日本)

Watchlord mieszka w Stanach Zjednoczonych. Przypadkowo odkrył Indica na Jonsu urodziny w 2011 roku, podczas gdy patrząc na Nightwish filmy z YouTube. Od tego czasu Indica był jego ulubiony zespół. Watchlord dołączył do zespołu Indica-Fans jako moderator forum angielskiego w grudniu 2012 roku i jest obecny administrator Indica-fans.net, Indica - Stanów Zjednoczonych, a Jonsu Fanclub, które można znaleźć na Facebooku. Watchlord działa w branży IT i bezpieczeństwa IT. Jego zainteresowania obejmują Star Trek Zapomnianych Krain, elfy, i komputerów.

 


 

Archiwiści (Moderatorzy):

 

Severus: Archiwista i Moderator (ENG/RU/UK)

Severus jest archiwistą naforum Indica-Fans.net. Znany jest z przywracania tematów ze starego forum. Dodatkowo jest moderatorem Ukraińskiego i Rosyjskiego forum. Urodzony w 1977, mieszka w Nizhyn, region Chernihiv , Ukraina. Indica, L’Ame Immortelle, Persephone, Coma Divine, Sopor Aeternus, Markize, Levania, Theatres des Vampires, Xandria, Fleur, Within Temptation, Nightwish, Hizaki Grace Project , itd. są zespołami, które lubi. Interesuje się także gotycką subkulturą, sztuką, polityką oraz mistycyzmem.


 

Moderatorzy/Tłumacze

Nathalie /Moderator/Tłumacz (NL)
Urodzona w 1986, mieszka w Alphen aan den rinn, Holandia. Pracuje nad swoimi własnymi projektami i fotografią w studiu Scaberro dla różnych firm.
Indica, Nightwish, Epica, Tristania i Placebo to kilka zespołów, które lubi Nathalie. Czas wolny spędza robiąc przeróżne kreatywne rzeczy, zwykle podobne do jej pracy, takie jak rysowanie i fotografia.
Lubi występy w małych salach, ponieważ mają one niesamowitą atmosferę, taką jak koncert zespołu INDICA w Veenendaal. Podobał się jej również koncert Placebo w 2009. Nie chodzi tylko o zespół, ale w szczególności o bardzo dobre światła.

Telajel /Moderator/ Tłumacz (PL)

Prawdziwe imię: Justyna. Urodzona w 1996,mieszka w Krakowie, Polska. Jej największymi hobby są pisanie i tłumaczenie nowych wywiadów Indiki. Jej ulubionym zespołem jest Indica, ale lubi również Nightwish, Within Temptation, Metallica, Epica i Rammstein. W wolnym czasie zwykle czyta lub coś pisze, bardzo rzadko śpiewa. Indikę poznała dzięki pewnej gazecie z artykułem na temat ,,A Way Away". Najlepszym koncertem było Within Temptation w Krakowie, świetna atmosfera, piękna Sharon i oczywiście muzyka, która była naprawdę niesamowita.

Indicana Jones: Moderator/Tłumacz (DE)

Indicana Jones był częścią pierwotnej grupy encyklopedii Indica. Od czasu odejścia pierwszych twórców strony, zajął miejsce Niemieckiego moderatora i tłumacza.

 

Nico: Moderator/Tłumacz(FI) [były]

Nico (1987) rozwija algorytmy do rozwiązywania przeróżnych życiowych problemów. Jego hobby to bieganie i gimnastyka, jak i również oglądanie różnych telewizyjnych programów i czytanie książek fantasy. Jego jedyną życiową pasją jest Indica, co bierze zbyt poważnie. Słucha głównie Fińskiego pop-rocka np. Irina, Uniklubi i Haloo Helsinki. Woli oglądać Indikę w niewielkich, ciasnych salach bez limitu wieku ponieważ zwykle jest w nich pełno pijanych ludzi co tworzy unikalną atmosferę.

 

Agnes: Moderator/Tłumacz (FI)

 

ilanavs: Moderator (PT)

 ilanavs jest liderką Indica Brazil i moderatorką Portugalskiego forum.

 

Lasienkeli: Moderator (ES)

 Lasienkeli jest liderem Indica Argentina i co-moderatorem Hiszpańskiego forum.

 

kerosene: Moderator (ES)

 kerosense jest liderem Indica Mexico i co-moderatorem Hiszpańskiego forum.


Specjalne podziękowania dla Niko, który również pomaga przy wielu tłumaczeniach i dla wszystkich o których zapomniałem.