Fanowski wywiad 2012

 

 

W lipcu 2010, po raz pierwszy w historii zespołu odbył się Fanowski wywiad, dał on wszystkim możliwość zadania dziewczynom własnych pytań.

 

 

 

 

 

Q & A

Susanna (Fi):

Q:  Kto projektuje wasze stroje sceniczne?

A: HEINI – Obecnie nie mamy jednego, ulubionego projektanta, za to próbujemy mieć oczy szeroko otwarte na interesujące rzeczy i łączyć różne części kostiumów oraz strojów. (Jak to widać na zdjęciach.) Wszystkie jesteśmy dość uparte kiedy przychodzi do tego w co mamy się ubrać, więc ciężko jest nam wybrać tylko jednego projektanta. Spełnieniem marzeń byłoby znalezienie tego jedynego, wasze wskazówki też się przydadzą!

MioMaple (Fi):

Q: Czy Jonsu posiada prawo jazdy, a jeśli tak to czy ma samochód i jaki on jest?

 A: JONSU – Tak. Staram się używać publicznego transportu jak tylko jest to możliwe, ale od kiedy przeprowadziłam się na ,,wieś" z Helsinek, musiałam zakupić samochód. To jakiś stary Opel, którego dostałam od przyjaciela. Nie jestem osobą lubiącą samochody i nigdy nie wydawałam na nie dużo pieniędzy Jeśli kupuję nowy samochód najważniejszym jest żeby nie zaśmiecał zbytnio środowiska i zużywał niewiele benzyny, jeździ w przód i w tył oraz potrafi się zatrzymać. Cała reszta kompletnie mnie nie obchodzi.

 

LAURA: Lata temu sądziłam, że egzaminator Jonsu musiał być ślepy dając jej licencję, przecież Jonsu ma bardzo dziki styl jazdy na drodze. Tamte dni były nieco inne i Jonsu jest teraz dobrym i bezpiecznym kierowcą. Jej samochód nazywamy tygrysem, hehe.

Niko (Fi):

Q: Kiedy planujecie zacząć pracować nad nowymi piosenkami?

 A: JONSU – Komponuję za każdym razem gdy mam chwilę wolnego czasu, ale obecny plan zakłada kilka miesięcy wolnego, podczas których zniknę gdzieś, gdzie, całkowicie odizolowana, będę  mogła intensywnie komponować.

HEINI: Aktualnie marzymy o tych kilku miesiącach wakacji od muzyki, będziemy przebywać w różnych częściach świata, miejmy nadzieję, że nastąpi to już w przyszłym roku. Na razie dałyśmy sobie spokój z jakimikolwiek dalekimi planami, bo A. plany i tak rzadko się sprawdzają B. najlepsza muzyka powstaje gdy opierasz się na swoim nastroju i C. zbyt dużo planowania zabija kreatywność. Choć czasem dobrze jest mieć ten deadline żeby wszystko nie rozwlekło się za bardzo w czasie, jest to dla nas niebezpieczne.

Q: Czy zamierzacie kontynuować współpracę z Tuomasem, Rory Winstonem i/albo Pipem Williamsem na następnym albumie??

A: JONSU – Nic jeszcze nie jest postanowione na temat nowego albumu.

 HEINI: Nie planowałyśmy jeszcze niczego. Zobaczymy co będziemy chciały nagrać na nowej płycie i dopiero po tym zaczniemy się zastanawiać nad tym kogo zaprosić do współpracy, mamy nadzieję, że się zgodzą. Tumppu, Ronnie i Pip są niesamowicie miłymi i utalentowanymi ludźmi, mamy nadzieję, że kiedyś nadarzy się okazja robienia wspólnie muzyki!

 Q: Jonsu, dlaczego nie zagrałaś na thereminie na koncercie On The Rocks 3.6.2010, chociaż obiecałaś to w jednym z wywiadów?

A: JONSU – To była zła obietnica. Rok 2010 był tak zajęty, że theremin mógł tylko nabierać kurzu w rogu mojego pokoju. Myślałam, że będę miała więcej czasu na granie i planowanie nowych rzeczy... Mam nadzieję, że wkrótce nadarzy się na to okazja. Theremin jest wyzwaniem na małych scenach, bo reaguje na każdy otaczający go ruch.

Hattivatti (Fi):

Q: Jonsu, wspomniałaś w jednym z wywiadów, że Indica miała kryzys podczas ery ,,Kadonnut Puutarha". Czy zespół był bliski rozpadu? Co miałaś na myśli? Tym samym, czy Tuomas był związany z ratowaniem zespołu?

A: JONSU – Nie powiedziałabym, że zespół był bliski rozpadu. Po prostu krążyła wokół nas zła aura i łatwo się kłóciłyśmy. Myślę, że stres z poza zespołu też na to wpłynął. Zespół to 5-cio osobowe małżeństwo i czasem ma trudniejsze chwile. Tuomas od pierwszej chwili nam przypasował, ponieważ wszystkie go polubiłyśmy i traktował każdego równo. Znacznie lepiej jest dla zespołu pracować z kimś, kto jest albo kochany przez wszystkich, albo zupełnie się nim nie przejmujemy. Jeśli dwie osoby lubią kogoś, a trzy nie za bardzo, tworzy sie napięcie w grupie.   

Jigsaw (Fi):

Q: Czy planujecie zrobić więcej angielskich wersji dawnych piosenek na nowy album?

 A: HEINI – Nie planowałyśmy jeszcze tak daleko, ale kiedy nadchodzi czas nowego albumu, wspólnie nad nim pracujemy i czujemy, że jedna z starszych piosenka wspaniale by do niego pasowała, wtedy z pewnością się nad tym zastanowimy. Planujemy jednak nagrać głównie nowe piosenki.

 

arij (Fi):

Q: Czym były te ,,organizacyjne powody"  dla których przesunieto koncert w Leipzig i zmieniono jego miejsce?

A: JONSU –Nie wiem.

luki9875 (En):

Q: Nuclear Blast jest znane jako wytwórnia dla głównie heay metalowych zespołów, jak się w niej czujecie

A: JONSU – Niesamowicie!

Q:  Czy chciałybyście się z dnia na dzień zmienić w zespół sprzedający miliony płyt, czy wolicie obecną ,,popularność"?

 A: JONSU – Jestem naprawdę szczęśliwa i wdzięczna fanom, którzy wspierali nas do tej pory. Obecny stan rzeczy czyni mnie ukontentowaną. Ciężko mi powiedzieć jak to by było: sprzedać 20 lub więcej milionów albumów. Mogłoby to sprawić, że staniemy się szalonymi, zestresowanymi i wiecznie nieszczęśliwymi pracoholiczkami, które ciągle boją sie spaść z piedestału i nikomu już nie ufają, albo dałoby to nam cudowną wolność życia w nasz własny sposób.   

Q: Czy kiedykolwiek założyłybyście osobne konta na Facebooku albo Twitterze  żeby byc nieco ,,bliżej" fanów?

A: JONSU – Na Facebooku jest już chyba jedna Jonsu Salomaa, która używa mojego imienia i zdjęcia. Ale to nie ja. Jeśli kiedykolwiek stworzymy nasze właśne Facebookowe konta, na stronie pojawi się link żeby fani wiedzieli, że są prawdziwe.

Q: Co robicie po koncertach? Relaksujecie się? Imprezujecie?

 A: JONSU – Zależy od koncertu.

LAURA: Wszystko jest zależne od tego jak się czujemy. Raz zdarzyło sie nawet, że ktoś po występie poszedł pobiegać. Jednym z najlepszych sposobów jest usiąść na chwilę razem i powspominać dawne koncerty z kilkoma drinkami pod ręką, dopiero potem zobaczymy jak to się rozwinie...

JENNY: Tak więc naprawdę zależy to od naszych humorów, relaksujemy się za sceną, rozmawiamy o występie i czasem jedna z nas kontynuuje nocą lub rankiem. A czasem po prostu wracamy do hotelu żeby poczytać lub pospać.   

Wishmaster (En):

Q: Jak widzicie się za 20 lat?

A: JONSU – Nie widzę tak daleko.

Q: Czy chciałybyście żyć wiecznie? I proszę uzasadnijcie.

 A: LAURA – Nie chciałbym żyć wiecznie, myślę, że każdy ma swoje miejsce i czas na ziemi.

Q: Gdyby zaoferowano wam 7-dniowe wakacje na Marsie, byłybyście chętne?

 A: HEINI –Jeśli zawierałoby to przejazd tam i z powrotem, to  Z PEWNOŚCIĄ! Kocham podróżować.

JENNY: Zdecydowanie tak i to szybko! Zawsze interesowałam się kosmosem i uwielbiałam te scenerie w planetariach! Nie mogę pojąć jak wielki i pełen tajemnic jest wszechświat, ale pojechałabym bez oporów! Jedynym problemem jest dość długi dojazd, siedem dni to byłoby nieco mało...  

Q: Co sądzicie o portalach społecznościowych?

 A: JONSU – Ma to swoje strony - zarówno złe, jak i dobre. Dzięki nim można utrzymywać kontakty z fanami i dalekimi przyjaciółmi, ale każdy może wykraść twoją tożsamość i nigdy nie możesz być 100% pewnym z kim tak naprawdę rozmawiasz. Łatwo też spędzać przy nich dużo czasu i żyć więcej z wirtualnymi ludźmi niż z prawdziwymi. Warto zachować umiar.

DUD Rock (En):

Q: Próbuję się nauczyć fińskiego. Jaki jest, według was, najbardziej pożyteczny zwrot?

 A: JONSU – Minä rakastan sinua. Kocham was wszystkich.

liimatainen92 (En):

Q: To Jenny: Oprócz muzyki zespołu, w jakich stylach i jaką muzykę lubisz grać?

 A: JENNY – Wcześniej miałam szansę grac nieco bardziej klasyczne kompozycje w domu, i ciągle lubię grywać wszystko co usłyszę wokół siebie. Uwielbiam też grac nasze stare piosenki. Są tak zabawne i przynoszą miłe wspomnienia.

MsPessimistRosarwen (En):

Q: Czy kiedykolwiek myślałyście nad trasą poza Europą?

 A: JONSU – Jest to możliwe.

Lilja Escapist (En):

Q: Które miejsce na ziemi, z tych dotąd widzianych, najbardziej wam zaimponowało?

 A: JENNY – Jest ich tak wiele! Jestem wielkim pasjonatem natury i zawsze robię mnóstwo zdjęć podczas naszych wycieczek, zwłaszcza, że podczas porannych biegów możesz zobaczyć znacznie więcej niż przez całą resztę dnia :) Zawsze byłam osobą lubiącą morze, więc prawdopodobnie odbicie promieni słońca na tafli wody jest najlepszym wyborem. Oczywiście w Helsinkach!!! Jest też wiele pięknych miejsc za granicą, wschód słońca w Cloaca Maxima w Rzymie, albo słoneczne popołudnie w szwedzkich górach. Pewnego razu widziałam cudowną mgłę w Niemczech, kiedy wstałyśmy bardzo wcześnie, żeby polatać nad górami. Albo kiedy nadchodzi ogromna burza z piorunami, niebo wygląda wtedy wspaniale!

Laris (En):

Q: Wolicie pobierać muzykę czy kupować?

A: JONSU – Kupować.

Q: Do Sirkku: Jaki keyboard masz i czy to ten sam, którego używasz w trasie, czy...

 A: SIRKKU – Nord Electro 2 i Yamaha XS 7, pewnie to właśnie one będą ze mną podczas trasy.

Q: Do Sirkku: Dlaczego pianino jest inne w Scissor, Paper, Rock niż w Ikuinen Virta?

 A: SIRKKU – Ponieważ Ikuinen Virta zostało nagrane ponad 6 lat temu i było miło coś w nim zmienić. Nowa wersja zawiera więcej rzeczy, które muszę zagrać i nie mam juz czasu żeby się napić, jak to robiłam podczas grania oryginału.

zthalis (En):

Q: Gdybyś była zwierzęciem, to jakim?

A: JONSU – Ptakiem. Kocham to uczucie podczas latania.

Q: Do Laury: Mam wrażenie, że ze wszystkich dziewcząt to ty jesteś najbardziej rockowa/metalowa. Czy to prawda?

 A: LAURA – Prawdopodobnie tak.

Taikata (En):

Q: Czy jest jeszcze szansa zdobycia tego zielonego, dziewczęcego T-shirtu z logiem Indiki, który był sprzedawany podczas ery Tuuliset Tienoot? Rozmiaru S, a przy okazji jest szansa nabycia starszych produktów z waszego sklepiku?

 A: JONSU – Zamierzamy wziąć ze sobą jak najwięcej rzeczy do sprzedaży, tyle ile zmieści się do autobusu. Mam nadzieję, że będzie w tym to, czego szukasz.

 Heini.Montana (En):

Q: Czy jesteście dobrymi przyjaciółkami i czujecie się jak rodzina?

 A: JONSU – Tak.

Arieve (De):

Q: Czy planujecie pisać teksty piosenek w obydwu językach: angielskim i fińskim, czy pozostaniecie przy angielskim na nadchodzącym albumie?  

A: JONSU – Nie pojęcia co zdarzy się w przyszłości.

 Coldman (De):

Q: W jakich językach mówisz, poza angielskim i fińskim?

 A: JONSU – Francuskim i kiepsko po szwedzku.

Indica11 (De):

Q: Ile znaczy dla was zespół?

A: JONSU – To moja druga rodzina oraz życiowa ścieżka.

Tigerle (De):

Q: Do Jenny: Zgodnie z krótkim filmikiem przedstawiającym cię na stronie zespołu, wydajesz się umieć mówić po niemiecku. Czy to prawda?

 A: JENNY – Uczyłam się niemieckiego jako pierwszego obcego języka, ponadto zawsze interesowały mnie języki. W tym momencie studiuje niemiecki na uniwersytecie.

 Tai (De):

Q: Czy lubicie prace fanów? A jeśli tak, to jak bardzo? Czy naprawdę je lubicie, czy was to nie interesuje, ale lubicie je dostawać?

A: JONSU – Kochamy je. Dostałyśmy kilka wspaniałych rysunków i większość z nich zdobi teraz ściany naszego pokoju prób. Wielkie dzięki!

Q: Do Laury, jako iż to ona podobno wszystko pamięta. Czy pamiętasz waszą wizytę w Londynie, wraz z Nightwishem i Painem, otrzymałaś wtedy mały rysunek Indiki. Czy kiedykolwiek weszłaś na link podany na kartce i gdzie jest teraz ten rysunek?

 A: LAURA – Ledwo pamietam o czym mówisz, ale rysunek jest prawdopodobnie w naszym pokoju prób.

Q: Do Jonsu: Na temat europejskiej trasy 2009: kto stworzył kapelusz, który nosiłaś w Paryżu?

A: JONSU – Anne-Mari Pahkala

Notka edytora: zobacz: http://www.illusioncostumes.fi

From Lachévre (Fr):

Q: Jak na wasz suksces zareagowała wasza rodzina i przyjaciele?

 A: JONSU – Zawsze bardzo nas wspierali.

Q: Czy możecie podać adres na który można wysyłać wam prezenty?

Notka edytora: można wysłać listy i niewielkie przedmioty do Nuclear Blast:

 Nuclear Blast Promotion (Indica) Öschstraße 40 73072 Donzdorf Germany

From Sébastien (Fr):

Q: Kto skomponował intro, którego używacie od 2009? Zmienicie je na czas następnej trasy?

 A: LAURA – Intro zostało napisane ręką Tuomasa Holopainena, który łaskawie stworzył je tylko dla nas. Co do intra z następnej trasy, nic jeszcze nie wiemy.

Q: Do Laury: Czy Jonsu próbowała podjąć zemstę po pływaniu, które jej zafundowałaś w klipie do Valoissy?

 A: LAURA – Nie sądzę, żeby Jonsu nawet próbowała, wie jak to by się skończyło.

Q: Czego najczęściej słuchacie? Jaka jest ostatnia płyta którą kupiłyście?

 A: LAURA – To zależy. Nie potrafię nawet nazwać zespołu, który jest najczęściej grany w moim odtwarzaczu.W ostatnie lato słuchałam mnóstwo fińskich zespołów,  ostatni kupiony album to chyba kompilacja Don Huonot, jednego z moich ulubionych zespołów, który ostatnio zrobił sobie wielki powrót na Ankkarock.

Q: Do Sirkku: Jaka jest twoja ulubiona strona z twojej ulubionej książki? (zgodnie z tym co jest napisane na oficjalnej stronie zespołu).

 A: SIRKKU – Naturalnie wypróbowałam każdą z nich i muszę przyznać, że ciężko mi jest z pośród nich wybrać.

From Sellen (Fr):

Q: Do Jonsu: W jednym z wywiadów powiedziałaś, że grasz na thereminie, planujesz zagrac kiedyś na nim na żywo?

Notka edytora: Theremin był użyty na scenie tylko raz, w Helsinkach.Zobacz odpowiedź powyżej na temat thereminu.  

Copyright 2010 © indica-fans.net / indica-music.com / forum-indica-france.com